Рекомендації батькам щодо організації навчальної діяльності дитини вдома

Сприяйте дитячій автономності (самостійності). Чим більшої самостійності Ви вимагаєте від дитини в усіх сферах життя, тим простіше Вашій дитині вчитися в школі. Заохочуйте самостійність своєї дитини.


Якщо Ваша дитина потребує допомоги
, підштовхуйте її до того, щоб вона самотужки знаходила шляхи розв’язання проблем. Не давайте готових відповідей — Ваша допомога повинна обмежуватися підказками.

Відзначайте досягнення дитини. Віддавайте перевагу похвалі, а не докорам: нею Ви досягнете бажаного у більш легкий спосіб, аніж нотаціями, нескінченними нагадуваннями або покараннями.

Схвалюючи вчинки або поведінку дитини, не доповнюйте схвалення критикою (наприклад: «Ти намалював добре, але якби без бруду, було б ще краще»).

Не висувайте до дитини занадто високих вимог: не робіть їх суворішими, ніж вимоги педагогів (наприклад, вимагаючи виконання додаткових завдань).

Не вимагайте від своєї дитини більше, ніж самі від себе. Дитина, яка бачить своїх батьків за читанням, почне читати швидше, ніж дитина, батьки якої замість читання дивляться телевізор.

Повноцінний сон — це ознака здорової нервової системи. Для того щоб продуктивно працювати, дитячому організму необхідно спати 12 годин на добу з урахуванням обіднього сну (1-1,5 години).

Пам’ятайте: після 20 хвилин занять дитині необхідна перерва у 10-15 хвилин.

Кiлькiсть переглядiв: 652

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.